Blogowy kursik – Jak rozliczyć się z przeszłością i sprawić by nie rzutowała ona na Twoją pracę zawodową
Cel KURSIKU „Jak rozliczyć się z przeszłością i sprawić, by nie rzutowała ona na Twoją pracę zawodową””
- Przedstawienie Ci, w użytkowym uproszczeniu, jednej z teorii psychologicznej, którą możesz wykorzystać do uporządkowania sobie kwestii wpływu relacji z przeszłości na to, jak funkcjonujesz obecnie w pracy i życiu osobistym.
- Wygenerowanie i zachęcenie Cię do wdrożenia w życie nowych zachowań w pracy ze sobą i w relacji ze współpraconikami oraz bliskimi.
- Zwrócenie uwagi na to, że Twoja świadomość i Twoje zachowania mają znaczenie dla kształtowania relacji w pracy a co za tym idzie dla rynku pracy.
Dla kogo
Warto żebyś przeanalizował wpisy zawarte w tym blogowym kursiku i poświęcił czas na udział w ćwiczeniach, jeśli jesteś szefem, pracownikiem, kandydatem do pracy, pracownikiem działu HR, osobą badającą rynek pracy, osobą kształtującą rynek pracy.
Zależałoby mi także na tym, by z kursem zapoznali się także specjaliści zajmujący się na co dzień pomocą i edukacją innych – nauczyciele, trenerzy, lekarze, urzędnicy.
Rekomendowana kolejność czytania postów
(1) Jaki wpływ mają Twoi rodzice na to, jak funkcjonujesz w pracy?
(2) Teoria psychologiczna w służbie Tobie
(3) Ćwiczenie – Co przejąłeś „w pakiecie” od bliskich osób?
(4) Ćwiczenie – Teoria psychologiczna w służbie Tobie
(5) Ćwiczenie – Jak walczyć z negatywnymi stanami u innych
(6) Ćwiczenie – Jak walczyć z negatywnymi stanami z analizy transakcyjnej u siebie
(7) Ćwiczenie – Praca jest wartością – zacznij od docenienia swojego wkładu
(8) Jakie potrzeby musisz zaspokoić dziecku, żeby wyrosło na zdrowego człowieka
(9) Z czego nie wyrastamy w pracy
Zrobiłeś kilka kroków naprzód w temacie rozliczenia z przeszłością? Jesteś gotowy do dalszej pracy nad własnym rozwojem? Polecam Ci Blogowy kursik – Jak budować efektywne, etyczne i partnerskie organizacje oraz Blogowy kursik Antystresowy.
Jesli utożsamiasz się z moją misją zawodową roześlij proszę link do tego kursu osobom, które takie role pełnią i mogą pomóc nam w budowaniu zdrowych relacji w zespołach i wsparciu rozwoju pracowników i szefów.
Stawiasz na swój rozwój i nie boisz się trudnych pytań do samego siebie – zapraszam różnież do lektury mojego nowego poradnika „Psychologiczny GPS. Jak zadbać o siebie, stawiać zdrowe granice i tworzyć budujące relacje”.
Zapraszam Cię do polubienia funpage’a bloga Jak zarządzać po ludzku, kontakt przez linkedin oraz zapisania się na newsletter.
Jaki nurt psychologii sosujesz? Psychologia pozytywna? Nie spotkałam się ztym. Opowiesz na czym to polega?
W pracy wykorzystuję podejście holistyczne – większość metod właśnie z zakresu psychologii pozytywnej, ale też poznawczo-behawioralnej i psychologii społecznej.
Generalnie psychologia pozytywna skupia się na pomocy osobom zdrowym, bez zaburzeń. Przyczynia się do tego, żeby człowiek mógł stać się najlepszą możliwą wersją siebie – żyć i pracować z sensem, wartościowo dla siebie i innych, wykorzystując swój potencjał, doświadczając często stanu flow. Zbieram się do napisania posta stricte o tym 🙂 W praktyce – jako psycholog pracy i organizacji muszę sięgać także po wiedzę, która może pomóc ludziom wyjść z tego, co nie jest fajne i blokuje ich rozwój. Stąd np. posty o analizie transakcyjnej (m.in. kursik jak rozliczyć się z przeszłością) i terapii schematów (post dlaczego żadne szkolenia Ci nie pomogą).
Świetnie, że można znaleźć w Internecie coś tak wartościowego i darmowego! 🙂
Dzięki za informację zwrotną! 🙂 Uważam, że taka wiedza (o sobie) jest niezbędna dla osiągnięcia pełnego rozwoju. Bardzo się cieszę, jeśli komuś mogę pomóc moją wiedzą także poza pracą zawodową 🙂