fbpx

Jakie potrzeby musisz zaspokoić dziecku, żeby wyrosło na zdrowego człowieka

Marta Pawlikowska-Olszta - zajmuję się wsparciem etycznego i efektywnego zarządzania ludźmi w Polsce na każdym z etapów – zarówno w procesie rekrutacji, adaptacji, rozwoju kompetencji, oceny pracowników, jak i zwalniania. Pokazuję jak można wykorzystać wiedzę z psychologii w budowaniu asertywnych relacji w życiu zawodowym i prywatnym. Swoje działania praktyczne prowadzę w nurcie psychologii pozytywnej.

Może Ci się również spodoba

20 komentarzy

  1. Dzieciństwo i to, w co nas „wyposażą” rodzice ma ogromny wpływ moim zdaniem na dorosłe życie. Dlatego ważne jest, by dbać o to „wyposażenie” dla własnych dzieci.

  2. Ania pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł. Staram się bardzo od samego początku zapewnić realizację tych potrzeb mojemu synowi i strasznie się denerwuje kiedy ktoś mi mówi, że jakie tam potrzeby, przecież to jeszcze niemowle…

  3. Sylwia pisze:

    Bardzo dobry i przydatny artykuł 😉
    Pozdrawiam serdecznie!
    Sylwia

  4. Ewelina pisze:

    Dzieciństwo to najważniejszy etap, rodzice zaszczepiają w nas wiele schematów, które niestety nie zawsze są pozytywne.
    Dobry artykuł 🙂

  5. IwoN(IT)KA pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł, już od narodzin trzeba pielęgnować u dzieci mnóstwo rzeczy, a to wcale nie jest proste 🙂

  6. Bardzo dużo, cennych informacji. Mam dwójkę dzieciaków, więc sporo mi się przyda.

  7. Podoba mi się sposób, w jaki opisane zostały potrzeby kształtujące osobowość. Już sięgam po kolejne wpisy na stronie.

  8. Beatta Sz pisze:

    Dużo przydatnych informacji, potrzeby spontaniczności, zabawy i wyrażania własnych emocji są bardzo ważne dla naszych córek.

  9. Super! Zgadzam się w 100%. Dlatego uważam, że tak ważne jest poświęcanie czasu dziecku szczególnie w pierwszych 3 latach życia, gdy kształtują się te postawy. Szkoda tylko, że tak niewielu jest tego świadomych. Będę polecać! Pozdrawiam!

  10. Marta Pawilikowska-Olszta pisze:

    🙂

  11. Narwany pisze:

    W zasadzie ten tekst mógłby się skończyć na pierwszym punkcie; Bezpieczeństwo. Nie da się budować autonomii dziecka, nie da się wspierać jego rozwoju, czy próbować wcielać jakichś zasad, bez poczucia bezpieczeństwa i akceptacji 🙂

  12. Indianadriana pisze:

    Interesujący artykuł:)

  13. Paulina Bulek pisze:

    Ciekawy artykuł. Dobrze mieć świadomość tych wszystkich rzeczy!

  14. Trafne spostrzeżenia.Dziękuję za cenne rady

  15. Bardzo dobry artykuł i przydatny, nawet jeśli rodzice dobrze wiedzą o tych rzeczach to często zapominają i dobrze czasem przeczytać to jeszcze raz i pamitać jak dobrze jest postępować

  16. Bookendorfina pisze:

    Staram się zaspokoić potrzeby moich dzieciaków, nie zawsze jest łatwo, nie zawsze się uda, liczę jednak na to, że z perspektywy czasu moje starania dadzą motywującą mieszankę ciepła, zrozumienia i akceptacji. 🙂

  17. Marta Pawilikowska-Olszta pisze:

    Te starania się bardzo liczą! Nie zapomnij tylko o stawianiu zdrowych granic i o… swoich potrzebach 🙂

  18. heh. I znowu wychodzi że rodzicielstwo to niezła orka. I jak zwykły człowiek – ma podołać. Bo przecież chce najlepiej dla swoich dzieci. A te zadania – do łatwych nie należą. No i wynik niepewny. Pocieszający jest fakt – że przynajmniej zdajemy sobie sprawę z potrzeb dzieci. I żyjemy dzisiaj – a nie 30 lat temu. Wtedy było dużo trudniej – choćby przez ograniczony dostęp do informacji takich jak ta 🙂

  19. Marta Pawilikowska-Olszta pisze:

    W grupie i w wiedzy siła 🙂

  20. Anonim pisze:

    zmien czcionke bo kiepsko sie czyta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *