Obrona przed manipulacją i szantażem w pracy – 2-dniowy warsztat
Zapraszamy Cię na praktyczne dwudniowe warsztaty, podczas których dowiesz się jak:
- zmniejszyć strach w relacji z szefem lub współpracownikiem, który narusza Twoje granice,
- zwiększyć swoją asertywność,
- odpowiadać na nieuzasadnioną krytykę i naciski,
- reagować, gdy masz podejrzenie, że jesteś ofiarą mobbingu,
- radzić sobie z poczuciem winy i stresem w niezadowalających relacjach w pracy,
- zwiększyć swoje poczucie sprawności w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w pracy.
Celem tego 12-godzinnego, intensywnego warsztatu rozwojowego jest wyposażenie Cię w rzetelną wiedzę psychologiczną na temat możliwości lepszego radzenia sobie i obrony w sytuacjach manipulacji i szantażu w miejscu pracy.
Prowadzące
Warsztat poprowadzą:
Marta Pawlikowska-Olszta – psycholog pracy i organizacji, doradca HR.
Od kilkunastu lat zajmuje się wsparciem etycznego i efektywnego zarządzania ludźmi w Polsce.
Przygotowuje i wdraża polityki zarządzania zasobami ludzkimi oraz restrukturyzacji procesów HR-owych. Ma doświadczenie w prowadzeniu licznych treningów rozwojowych dla zróżnicowanych kompetencyjnie menedżerów wszystkich szczebli oraz specjalistów pracujących zarówno w firmach prywatnych i rodzinnych, administracji publicznej, jak i sektorze pozarządowym.
Optymalizuje działania firm w procesach rekrutacji, adaptacji, rozwoju kompetencji i oceny pracy pracowników, a także ich zwalniania. Wspiera rozwój wszystkich członków zespołu, ma bogate doświadczenie w obronie pracowników przed mobbingiem i dyskryminacją. Swoje działania praktyczne prowadzi w nurcie psychologii pozytywnej.
Jest autorką poradnika dla menedżerów i specjalistów zarządzania ludźmi: „Skuteczny menedżer – Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi”, rozdziału „Kierunki rozwoju i edukacji przyszłych kadr działów HR” w pozycji Wydawnictwa Infor oraz artykułów w miesięczniku Personel i Zarządzanie: m.in. „7 pułapek, w które wpadają prezesi” „Odpowiedzialność menedżerska”, i „Dlaczego powinieneś zrezygnować z bycia menedżerem”. Prowadzi bloga rozwoju zawodowego dla szefów i pracowników www.jakzarzadzacpoludzku.pl
Z wykształcenia jest magistrem psychologii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizuje się w psychologii pracy i organizacji.
Ukończyła liczne szkolenia – np. CIPD – Organisational Design oraz studia podyplomowe: Zarządzanie zasobami pracy – Szkoła Główna Handlowa, Audyt strategiczny w instytucjach publicznych i prywatnych – Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Mediacje i negocjacje – Uczelnia Łazarskiego z Polskim Centrum Mediacji oraz Doradztwo zawodowe – Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Iwona Składowska – założyciel i właściciel firmy szkoleniowej Projekt Rozwój. Nauczyciel i trener umiejętności poznawczych z 15-letnim stażem. Posiada bogate doświadczenie w pracy ze specjalistami różnych branż oraz kadrą menedżerską małych i dużych firm. Współpracuje również z instytucjami publicznymi oraz fundacjami.
Absolwentka filologii angielskiej i polityki społecznej.
Jako nauczyciel języka angielskiego specjalizuje się w nauczaniu osób dorosłych, tworzy kompleksowe szkolenia zwracając szczególną uwagę na dostosowanie się do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.
Jest zwolennikiem uczenia się przez całe życie. Jej mocną stroną jest wspieranie Klientów w skutecznym przełamywaniu barier językowych, szczególnie w pracy z osobami dorosłymi.
Przygotowywała i prowadziła kursy z elementami doradztwa i poradnictwa zawodowego skierowane do osób doświadczających silnego stresu – zagrożonych wykluczeniem społecznym/wykluczonych, m.in. dla migrantów, osób długotrwale bezrobotnych oraz poszukujących pracy, tworzone we współpracy z psychologiem pracy oraz doradcą zawodowym.
Jest współautorem programu szkoleniowego „Jak być jeszcze lepszym rodzicem dorosłych dzieci”.
Pasjonuje się tym jak ludzki mózg przetwarza informacje. Na co dzień zajmuje się wspomaganiem efektywnego uczenia się – treningiem i optymalizacją funkcjonowania pamięci, koncentracji i uwagi. Posiada wiedzę z zakresu diagnozy różnic indywidualnych oraz wpływu stresu na kondycję mózgu.
Zasady obowiązujące na warsztatach
– dobra, bezpieczna atmosfera i poufność,
– odnoszenie się do siebie z szacunkiem,
– na warsztatach nie oceniamy, nie krytykujemy,
– żeby mogła zaistnieć zmiana w Twojej postawie wobec sytuacji trudnych w miejscy pracy musisz być gotowy/a na nieoceniające przeanalizowanie swojego zachowania i postaw wobec szefa/współpracownika,
– punktualność i pełna koncentracja na temacie – mamy wiele ważnych wątków do poruszenia.
Zapraszamy do zapisów
Jesteś pracownikiem? Szukasz wzmocnienia? Szukasz turbo doładowania?
Jesteś pracodawcą? Masz obowiązek przeciwdziałania mobbingowi w zespole! Zależy Ci na zdrowej atmosferze w pracy? Wyślij swoich pracowników na warsztaty z obrony przed manipulacją w miejscu pracy!
Nie wahaj się! Serdecznie zapraszamy! 🙂
Prześlij maila z informacją o swoim imieniu i nazwisku wraz z krótkim uzasadnieniem z jakiego powodu chciałbyś uczestniczyć w warsztacie oraz Formularz zgłoszeniowy – Warsztaty obrona przed manipulacją i szantażem na adres e-mail kontakt@jakzarzadzacpoludzku.pl
Masz dodatkowe pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Tel. 663 765 413
Kwestie organizacyjne
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca 2018 (liczba miejsc ograniczona – pracujemy od 10:00 do 16:00 w małych grupach)
Miejsce warsztatu: Warszawa, klimatyczna sala przy ul. Marszałkowskiej 🙂
Zapewniamy przerwy kawowe.
Ewentualny koszt noclegu i obiadu Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
Inwestycja:
560 zł brutto – przy wpłacie otrzymanej przez Organizatora do 5 marca 2018 r.
620 zł brutto – przy dokonaniu wpłaty po 5 marca 2018 r.
Organizator: www.jakzarzadzacpoludzku.pl & Projekt Rozwój
Jeśli zainteresował Cię temat obrony przed manipulacją i szantażem w pracy przeczytaj także:
Jak wyjść z toksycznej sytuacji mobbingu