Rozwój sztucznej inteligencji w najbliższej przyszłości. Czy 800 mln ludzi straci prace? 

Marta Pawilikowska-Olszta

Marta Pawlikowska-Olszta - zajmuję się wsparciem etycznego i efektywnego zarządzania ludźmi w Polsce na każdym z etapów – zarówno w procesie rekrutacji, adaptacji, rozwoju kompetencji, oceny pracowników, jak i zwalniania. Pokazuję jak można wykorzystać wiedzę z psychologii w budowaniu asertywnych relacji w życiu zawodowym i prywatnym. Swoje działania praktyczne prowadzę w nurcie psychologii pozytywnej.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Zenek pisze:

  Bardzo ciekawy artykuł.
  Ostatnio byłem na prelekcji podejmującej podobną tematykę i mogę tylko powiedzieć, że rozwój sztucznej inteligencji jest naprawdę imponujący. To oznacza, że nie tylko zawody wykonujące prace powtarzalne będą znikać. Spokojnie możemy sobie wyobrazić, że większość prac biurowych również w łatwy sposób może zostać zastąpiona. I wygląda na to, że jesteśmy tylko o krok przed tą rewolucją lub nawet w trakcie pierwszego jej kroku 😊

 2. Marta Pawilikowska-Olszta pisze:

  Już się dzieje, a co to jeszcze będzie się działo! Pozdrawiam serdecznie! 🙂

 3. Sławomir Drążkiewicz pisze:

  @Zenek:
  Rewolucja już się odbywa. Coraz częściej można przeczytać artykuły o technologiach, które jeszcze kilka lat temu mogły być co najwyżej w powieściach sci-fi.
  Dodatkowo cały czas warto pamiętać, że krzywa rozwoju ma kształt wykładniczy, co oznacza że tempo rozwoju każdego roku rośnie. Z pewnością żyjemy w ciekawych czasach pod tym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.