fbpx

Dobry szef

hipster hero image

Praca w Polsce to dla wielu osób ciężki kawałek chleba. Z powodu zarobków, godzin pracy, ale przede wszystkim z powodu relacji, jakie mają z szefem. Dlatego każdy szef, który rozumie na czym podlega odpowiedzialność za zespół i stara się być rzeczywistym liderem dla swoich współpracowników jest na wagę złota.

Tylko dzięki jego uporowi, konsekwencji, sile do pokonywania trudności i rzeczywistej trosce o zespół i dobro firmy czy instytucji mamy szansę na zmianę mentalności w pracy.

Bardzo często starania dobrego szefa są niezauważalne i niedoceniane. Gdy pytam różne osoby o wskazanie dobrego szefa, z jakim pracowali zdziwienie jest naprawdę duże.

Rzadko się nad tym zastanawiamy a jeszcze rzadziej wprost mówimy naszym szefom, że doceniamy ich wkład i wysiłek.

Powinieneś to zobaczyć – osoby są w szoku, że ktoś ich wskazał jako dobrego szefa. Jak przekazuję im informację zwrotną dotyczą tego, z jakich powodów pracownik go wskazał menedżerowie bywają naprawdę wzruszeni.

Posucha w udzielaniu pozytywnej informacji zwrotnej w Polsce jest ogromna. W ramach „nawodnienia” zapraszam także Ciebie do napisania do mnie o szefie, którego zarządzanie cenisz i który miał pozytywny wpływ na Twoją pracę i rozwój zawodowy.

Napisz mi też w mailu na rozsadnezarzadzanie@gmail.com , z jakiego powodu uważasz go za dobrego szefa. Kryteria jakie stosujesz przy wyborze są dla mnie bardzo ważne.

Raz na dwa miesiące spośród nadesłanych opisów wybiorę ten, który przekona mnie do kontaktu ze wskazanym przez Ciebie szefem i podarowaniu mu w Twoim imieniu niespodzianki w postaci pozytywnej informacji zwrotnej od Ciebie oraz książki „Skuteczny menedżer”.