Blogowy kursik – Jak rozliczyć się z przeszłością i sprawić by nie rzutowała ona na Twoją pracę zawodową

Drukuj

przeszsłość
Cel KURSIKU „Jak rozliczyć się z przeszłością i sprawić, by nie rzutowała ona na Twoją pracę zawodową””
 • Przedstawienie Ci, w użytkowym uproszczeniu, jednej z teorii psychologicznej, którą możesz wykorzystać do uporządkowania sobie kwestii wpływu relacji z przeszłości na to, jak funkcjonujesz obecnie w pracy i życiu osobistym.
 • Wygenerowanie i zachęcenie Cię do wdrożenia w życie nowych zachowań w pracy ze sobą i w relacji ze współpraconikami oraz bliskimi.
 • Zwrócenie uwagi na to, że Twoja świadomość i Twoje zachowania mają znaczenie dla kształtowania relacji w pracy a co za tym idzie dla rynku pracy.
Dla kogo

Warto żebyś przeanalizował wpisy zawarte w tym blogowym kursiku i poświęcił czas na udział w ćwiczeniach, jeśli jesteś szefem, pracownikiem, kandydatem do pracy, pracownikiem działu HR, osobą badającą rynek pracy, osobą kształtującą rynek pracy.

Zależałoby mi także na tym, by z kursem zapoznali się także specjaliści zajmujący się na co dzień pomocą i edukacją innych – nauczyciele, trenerzy, lekarze, urzędnicy.

Rekomendowana kolejność czytania postów

Wszyscy dostajemy spadek po rodzicach  (1) Jaki wpływ mają Twoi rodzice na to, jak funkcjonujesz w pracy?

Cwczenie teoria psychologiczna w służbie tobie  (2) Teoria psychologiczna w służbie Tobie

Cwiczenie do przejąłeś w pakiecie  (3) Ćwiczenie – Co przejąłeś „w pakiecie” od bliskich osób?

girl  (4) Ćwiczenie – Teoria psychologiczna w służbie Tobie

Cwiczenie jak walczyć z negatywnymi staniami u innych  (5) Ćwiczenie – Jak walczyć z negatywnymi stanami u innych

Cwiczenie jak walczyć z negatywnymi staniami u siebie  (6) Ćwiczenie – Jak walczyć z negatywnymi stanami z analizy transakcyjnej u siebie

Cwiczeneie - praca jest wartościa - docenienie  (7) Ćwiczenie – Praca jest wartością – zacznij od docenienia swojego wkładu

jak wychować zdrowe dziecko  (8) Jakie potrzeby musisz zaspokoić dziecku, żeby wyrosło na zdrowego człowieka

dziecko w pracy  (9) Z czego nie wyrastamy w pracy

Zrobiłeś kilka kroków naprzód w temacie rozliczenia z przeszłością? Jesteś gotowy do dalszej pracy nad własnym rozwojem? Polecam Ci Blogowy kursik – Jak budować efektywne, etyczne i partnerskie organizacje oraz Blogowy kursik Antystresowy.

Jesli utożsamiasz się z moją misją zawodową roześlij proszę link do tego kursu osobom, które takie role pełnią i mogą pomóc nam w budowaniu zdrowych relacji w zespołach i wsparciu rozwoju pracowników i szefów.

Zapraszam Cię do polubienia funpage’a  bloga Jak zarządzać po ludzku, kontakt przez linkedin oraz zapisania się na newsletter.

Podziel się tym postem z innymi!Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

Marta Pawilikowska-Olszta

Marta Pawlikowska-Olszta - zajmuję się wsparciem etycznego i efektywnego zarządzania ludźmi w Polsce na każdym z etapów – zarówno w procesie rekrutacji, adaptacji, rozwoju kompetencji, oceny pracowników, jak i zwalniania. Swoje działania praktyczne prowadzę w nurcie psychologii pozytywnej.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Jaki nurt psychologii sosujesz? Psychologia pozytywna? Nie spotkałam się ztym. Opowiesz na czym to polega?

 2. Marta Pawilikowska-Olszta pisze:

  W pracy wykorzystuję podejście holistyczne – większość metod właśnie z zakresu psychologii pozytywnej, ale też poznawczo-behawioralnej i psychologii społecznej.
  Generalnie psychologia pozytywna skupia się na pomocy osobom zdrowym, bez zaburzeń. Przyczynia się do tego, żeby człowiek mógł stać się najlepszą możliwą wersją siebie – żyć i pracować z sensem, wartościowo dla siebie i innych, wykorzystując swój potencjał, doświadczając często stanu flow. Zbieram się do napisania posta stricte o tym 🙂 W praktyce – jako psycholog pracy i organizacji muszę sięgać także po wiedzę, która może pomóc ludziom wyjść z tego, co nie jest fajne i blokuje ich rozwój. Stąd np. posty o analizie transakcyjnej (m.in. kursik jak rozliczyć się z przeszłością) i terapii schematów (post dlaczego żadne szkolenia Ci nie pomogą).

 3. Kakaludek.com pisze:

  Świetnie, że można znaleźć w Internecie coś tak wartościowego i darmowego! 🙂

 4. Marta Pawilikowska-Olszta pisze:

  Dzięki za informację zwrotną! 🙂 Uważam, że taka wiedza (o sobie) jest niezbędna dla osiągnięcia pełnego rozwoju. Bardzo się cieszę, jeśli komuś mogę pomóc moją wiedzą także poza pracą zawodową 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.