Jak (nie)rozstawać się z pracownikami?

Drukuj
Jak nie rozstawać się z pracownikiem
 
 
 
Wraz z Izą Marciniak – Machut z Taka Sytuacja w HR dzielimy się naszymi doświadczeniami związanymi ze zwalnianiem pracowników.  
Jak (nie) rozstawać się z pracownikiem?

Proces zwalniania jest najtrudniejszym ze wszystkich etapów procesu zarządzania. Powinien być traktowany jak ostateczność. Ale gdy już wiemy, że dalsza współpraca żadnej ze stron nie przynosi korzyści tylko straty warto podjąć tę decyzję i zabrać się do przygotowania wypowiedzenia umowy.

Trudna sztuka rozstawania się z klasą

Trzeba się nieźle nagłowić, żeby zrobić to uczciwie, minimalizując straty zarówno po stronie pracodawcy, jak i pracownika.

W podcascie usłyszysz o wielu sprawach związanych zarówno z twardym, jaki i miękkim HR, które trzeba wziąć pod uwagę w procesie (nie)rozstawania się z pracownikiem. 

Kwestie istotne gdy rozstajesz się z pracownikiem

Kto i jak powinien przekazać informację o zwolenieniu?

Kiedy można zaskoczyć pracownika rozwiązaniem umowy?

Jakie przyczyny uzasadniają wypowiedzenie umowy?

Czy można zwolnić kogoś kto „robi wynik”, ale psuje atmosferę w zespole?

Co zrobić gdy pracownik się rozpłacze lub zacznie nas oskarżać, gdy wręczamy mu wypowiedzenie?

Czy powinniśmy się bać, że pracownik pójdzie do sądu?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź słuchając naszej rozmowy 🙂

Odsłuchaj podcast: Tutaj

 */*

Interesujesz się zarządzaniem? Chcesz stawać się coraz lepszym menedżerem dla Twojego zespołu? Zapraszam do lektury: Skutecznego Menedżera!

Stawiasz na swój rozwój i nie boisz się trudnych pytań do samego siebie – zapraszam różnież do lektury mojego nowego poradnika „Psychologiczny GPS. Jak zadbać o siebie, stawiać zdrowe granice i tworzyć budujące relacje”.

Uważasz, że ten wpis jest wartościowy? Skomentuj lub napisz mi w mailu! 🙂 Chciałbyś dostawać informację o podobnych bezpośrednio na Twoją skrzynkę? Zapisz się na newsletter, dołącz do mnie na fb, Linkedin lub do grupy fb praca z sensem 🙂

Podziel się tym postem z innymi!Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

Marta Pawilikowska-Olszta

Marta Pawlikowska-Olszta - zajmuję się wsparciem etycznego i efektywnego zarządzania ludźmi w Polsce na każdym z etapów – zarówno w procesie rekrutacji, adaptacji, rozwoju kompetencji, oceny pracowników, jak i zwalniania. Swoje działania praktyczne prowadzę w nurcie psychologii pozytywnej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.